Airfel Tasarruflu, Yoğuşmalı Kombiler / Airfel Kombi
Airfel Japon Kombi

DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

(DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR)

(DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR)

(DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR)

(DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR)
Daha çok kış aylarında görülen virütik hastalıklar hayat kalitesini düşürüyor. Nezle ve gripten sonra bütün dünyanın üzerine kabus gibi çöken ‘corona’ virüsü de başta Çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ölümlere yol açarak hayatı durma noktasına getirdi. Bu tür hastalıklarda iç ortam hava kalitesine dikkat çeken uzmanlar; klimaların bakımlarının düzenli yapılmasını, hava temizleme cihazları veya havayı temizleyen, nemi ayarlayabilen ve hatta taze hava sunabilen üstün teknolojili klimaların tercih edilmesini öneriyor.

Konut ve işyerlerindeki soluduğunuz havanın ‘doğru hava’ olması sağlık açısından büyük önem taşıyor. Yapılan araştırmalar, virüs ve mikropların klimalardan bulaşabileceği konusundaki algının gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Aslında klima değil, yanlış kullanım hasta ediyor. Sektörün inovatif markası Daikin’in uzmanları, ‘doğru hava’ ile iç ortam hava kalitesinin artmasını sağlayarak sizi virüs ve mikroplardan koruyacak ürünleri tavsiye ediyor. Bulunduğunuz ortamın sağlıklı olması hastalıkların önünü keserek vücut direncine destek oluyor.

Temiz ve sağlıklı hava sadece dışarıda soluduğumuz havayı tarif etmiyor. İç ortam havasının da sağlıklı bir solunum için ‘doğru hava’ olması gerekiyor. Temiz hava için en etkili ve bilinen yöntem sık sık havalandırma yapmak. Ancak bu her zaman mümkün olmuyor ve cihazlardan yardım almak gerekiyor. Konunun uzmanları mekanlarda ‘doğru havaya’ ulaşmak için birkaç kriterde birleşiyor: Mevcut klimaların periyodik olarak bakımlarının yapılarak filtrelerinin temizlenmesi, hava temizleme cihazlarının kullanılması veya hem havayı temizleyen hem de nemi ayarlayabilen üstün teknolojili klimaların kullanılması.

PERİYODİK KLİMA BAKIMI NE SAĞLAR?
Uzman yetkili servislerce yapılan klima bakımları öncelikle cihazın performansını artırarak, ilk günkü gibi çalışmasına olanak verir ve enerji tasarrufu sağlar. En önemlisi de klima bakımlarından sonra ortam temiz havaya kavuşur. Çünkü bakım sayesinde filtrelerde biriken ve zamanla istenmeyen kokulara neden olan atıklar temizlenir, gerekirse filtreler yenilenir.

HAVA TEMİZLEME CİHAZININ AVANTAJI NEDİR?
Havalandırma yapmak en iyi yöntemlerden biri ancak pencere açmanın mümkün olmadığı plazalarda veya hava kirliliğinin yüksek olduğu bölgelerde bu koşulu işletmek mümkün olmaz. O zaman en iyi çözüm hava temizleme cihazlarıyla bu işlemi yapmaktır. Hava temizleme cihazları sadece koku veya tozları çekmekle kalmaz; havadaki alerjen ve mikroorganizmalara karşı da etki gösterir. Böylece virütik hastalıklardan korunmaya ve sağlıklı hava solumaya katkı sağlar.

Daikin MC70L hava temizleme cihazı, Daikin’in geliştirdiği ve yüksek hızlı elektronların toz, polen, küf, koku gibi istenmeyen faktörlerin moleküllerini ayrıştırarak parçalanması esasına dayalı ‘Flash Streamer’ teknolojisini kullanır. Bu teknoloji sayesinde partiküller daha ilk aşamada etkisizleşmeye başlar. Cihazın önemli parçalarından olan ‘titanyum apatit filtre’ ise havanın temizlenmesinde etkin bir rol oynar. 6 kademeli filtreleme özelliği ile yüksek konfor sağlar. Daikin MC70L hava temizleme cihazını üstün kılan ‘flash Streamer’ ve ‘titanyum apatit filtre’; markanın Ururu Sarara, Nexura, Emura, Shira Plus ve Shira Eco model klimalarında da kullanılır. Böylece klimalar klasik işlevlerinin yanı sıra iç hava temizliğine de katkı sağlar.

KLİMANIN ZİRVE NOKTASI: URURU SARARA
Temel görevi ısıtma ve soğutma olan klimalar artık iç hava kalitesini olumlu etkileyen, zararlı partiküllere karşı savaşan hava temizleme teknolojileri ve filtreleme yöntemleriyle donatılıyor.

Çok kuru bir hava da çok nemli bir hava da sağlığa zararlıdır. İdeal iç ortam koşulları ortalama yüzde 40-50 nem oranından, 20 ila 25 santigrat derece sıcaklıktan oluşuyor. Daikin’in üstün teknolojili kliması Ururu Sarara, hem ideal nemi sağlıyor hem ortamdaki havayı flash streamer teknolojisi (partikülleri parçalama) ile temizlerken dışarıdan da taze hava beslemesi yapıyor. Klima, temel işlev olarak, iç ortamdaki havayı alıyor, süzüyor ve daha sıcak veya soğuk bir hava olarak iç ortama geri gönderiyor. Bunun yanı sıra eğer klimanızda flash streamer gibi teknojiler varsa havanın temizliği garanti altında alınıyor. Daikin, Ururu Sarara ile hem konforunuzu düşünüyor hem de güveneceğiniz ‘doğru hava’yı sağlıyor.Ayrıntılı Bilgi İçin:

Hatice Has (0216) 4532700  (0530) 9541680  h.has@daikin.com.tr
Hülya Dinçer (0216) 4532700  (0530) 9619310  h.dincer@daikin.com.tr

DAIKIN TÜRKİYE HAKKINDA

Türkiye´de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011´de Airfel´i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; Sakarya’da bulunan üretim tesisleri, 7 bölge müdürlüğü, 360 bayi, 12 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa´nın ilk iklimlendirme deneyim merkezini de sektörüne kazandırmıştır. İstanbul´da bulunan Daikin Akademi ise eğitimin gücünü paydaşların kişisel gelişim, mesleki deneyim ve iş yapma kalitesine yansıtmak için çalışmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan, Tacikistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

DAIKIN HAKKINDA

Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 150 ülkede 23 milyar doları bulan cirosu, 76 binden fazla çalışanı ve 100’den fazla üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve flurokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye´nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 7.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere´deki 7 üretim tesisiyle Avrupa´nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:3617
DİĞER HABERLER
DAIKIN’DEN %100 TAZE HAVA ÇÖZÜMÜ
ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI
DAIKIN TÜRKİYE, FABRİKASINDA ÜRETİM GAMINI GENİŞLETTİ
YAZ GÜNLERİNE DAIKIN KAMPANYASI DAMGASINI VURUYOR
DAIKIN, DOĞRU HAVA HAREKETİ BAŞLATIYOR, SAĞLIKLI HAVA İÇİN BAKIMA DAVET EDİYOR
Virüs tedbirlerini uyguluyorsanız, klima kullanırken içiniz rahat olsun
DAIKIN, JUSTWORK OFİS KAMPÜS PROJESİNİN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU.
DAIKIN, FABRİKASININ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK
Daikin Türkiye, Pazarın En İnce Fancoil’ini Üretti
İklimlendirme Sektöründe Üretim Devam Ediyor
DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR
Daikin’in Yeni Kampanyası Hizmet Kalitesini Vurguluyor DAIKIN HER AN YANINDA!
TASARIMLA GELEN MÜKEMMEL KONFOR
DAIKIN UZMANLARINDAN ENERJİ GİDERLERİNİ AZALTMANIN İPUÇLARI
SAĞLIKÇILAR, ´TEMİZ VE DOĞRU HAVA´ İÇİN UYARIYOR
NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER
DAIKIN, KARBON EMİSYONUNU NET SIFIRA İNDİRECEK!
MİMAR M. AYKUT MUTLU, DAIKIN ´UZMAN GÜNLERİ´NİN KONUĞU OLDU
Çevre ve Bütçe Dostu Daikin Premix VZ Kombi
DOĞRU HAVA, DAIKIN VRV IV+ İLE GELECEĞE HAZIR!
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 972 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS