Airfel Tasarruflu, Yoğuşmalı Kombiler / Airfel Kombi
Daikin N Serisi Klimalar

Vaillant başarılı yetkili satıcılarını Dubai’de ağırladı

Etiketler:  , , , ,
Vaillant, doğalgazın yeni yaygınlaştığı bölgelerdeki sektör temsilcisi firmaları ve başarılı yetkili satıcılarını 3 günlük Dubai ve Abu Dabi seyahatiyle ödüllendirdi.

DOĞALGAZ FATURASINI NASIL AZALTIRSINIZ?

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Özellikle kış aylarında aile bütçelerinde önemli yer tutan doğalgaz faturalarını azaltmak mümkün. Ariston Thermo yetkilileri ilerleyen teknolojiyle geliştirilen tam yoğuşmalı kombilerin doğalgaz faturasında yüzde 30’lara varan indirim sağladığını belirterek uyarıyor: “Bütçenizi düşünüyorsanız tam yoğuşmalı kombi kullanın.”

FERROLİ’DEN DOĞRU VE TASARRUFLU KOMBİ KULLANIM ÖNERİLERİ

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Soğuk kış aylarında doğru kombi kullanımı doğalgaz faturalarında tasarruf sağlayacak!

Isıtma ve soğutma sistemlerinin öncü markası Ferroli, soğuk kış aylarında kombi kullanımı konusunda tasarruf tedbirlerini anlatıyor. Enerji sistemlerini doğru biçimde kullanarak doğalgaz faturalarında tasarruf sağlamak mümkün.

Kombi sistemleri bağımsız ısınma konforu sağlar. Bu nedenle de kombi kullanıcısı istediği sürede isteği kadar ısınabilir. Merkezi ısınma sistemleri ise özellikle 3-4 daireden fazla olan konutlarda, yakıt ekonomisi açısından kombilerden daha avantajlıdır. Ancak kombideki bağımsız ısınma konforu merkezi sistemlerde yakalanamamaktadır. Ferroli, kombi sistemlerini doğru kullanmak için çok sorulan soruların yanıtlarını veriyor.

FERROLİ’DEN DOĞALGAZ FATURALARINIZI AZALTACAK ÖNERİLER

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Ferroli, sezon öncesi yılda 1 kez kombi bakımı, oda termostatları, doğru termostatik vana kullanımı ve yenilenebilir enerji kullanmaya imkan tanıyan ısı pompası sistemleri ile hem iş yerlerinde hem de konutlarda doğalgaz tasarrufunu öngörüyor. Kombi bakımı yapılması cihazın çalışma kalitesini artırırken, oda termostatı kullanmak iç ortamdaki ısının daha doğru planlanmasına imkan tanıyor. Sistemi bu şekilde kullanmak yüzde 15’lere varan ilave tasarruf sağlıyor. Kombi olarak da yoğuşma teknolojili cihaz tercih edildiğinde; bu önlemlerle birlikte sağlanan enerji tasarrufu, doğalgaz faturalarında %35’e varan indirimleri beraberinde getiriyor.

Doğalgazdan %30 Tasarruf Artık Mümkün

Etiketler:  , , ,
Erensan Isı Sanayi AŞ tarafından geliştirilen yer ve duvar tipi kendinden yoğuşmalı kazanlar yüzde 109 performansla çalışıyor. Böylelikle merkezi sistemle ısınan binalar doğalgazda, daire başına yaklaşık 100 TL tasarruf gerçekleştiriyor.

Epdk, Doğal Gaz Güvence Bedeline Zam Yaptı - Samsun

Etiketler:  , , ,
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2010 yılında kombi ve ocak için 260 lira olarak tahsil edilen doğal gaz güvence bedelini 311 liraya yükseltirken, bağlantı bedelini ise 9 lira indirimle 280 lira artı KDV olarak belirledi.

Kış Geliyor Bu Uyarılara Dikkat

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Makine Mühendisi Güngör Kaya, kış aylarının yaklaşması nedeniyle Doğalgaz kullanımının artacağını bu nedenle doğalgaz aboneleri tarafından baca temizliği ile kombi ve şofbenlerin bakımının yetkili kişilere yaptırılmasının önemli olduğunu belirtti.

Soğuk hava kombi satıcılarına yaradı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Cuma gününden bu yana ülke genelinde etkili olan kar yağışı ve aşırı soğuklar, ısınmayla ilgili giderlerin artmasına yol açtı.

Yıllık 300 milyon avroluk pazara sahip kombi ve doğal gaz sobası sektörü, havaların soğuduğu bugünlerde hareketli günler yaşıyor.

Ocak ayının ilk haftasına kadar ciddi soğuklar yaşanmadığı için ısınmayla ilgili sorun yaşamayan birçok vatandaş, şiddetli soğuklar nedeniyle yakıt maliyeti artınca çareyi kombisini ya da sobasını değiştirmekte buldu.

Kombilerin donmaması için elektrik şalterini açık bırakın

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Isınmada kombi sistemi kullananları uyaran uzmanlar, kombinin don korunma sistemi olduğu ve bu nedenle kombinin elektrik şalterinin mutlaka açık bırakılması gerektiğini bildirdi.

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Ali Alkan, soğuk günlerin başlaması ile birlikte ısınma konusunda farklı sistemleri kullanan vatandaşlara uyarıda bulundu. Kış aylarında ısınmaya bağlı olarak ortaya çıkabilen zehirlenmelerin olduğunu aktaran Ali Alkan, alınacak bazı küçük tedbirlerin üzücü olayların önüne geçeceğini ifade etti.

Vaillant Group ve Demirdöküm küresel fuarda...

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Vaillant ve Demirdöküm, 2007`deki birleşmelerinden sonra ilk kez bir uluslararası fuara katıldı. Bina, Enerji teknolojisi ve banyo ekipmanları fuarında vaillant ve demirdöküm yeni ürünlerini tanıttı. Vaillant ve Honda, müstakil evlerde kullanılmak amacıyla doğalgazla çalışan enerji-ısı bağlantısı tesisatı gerçekleştireceklerini açıkladı.

SDÜ, daha az elektrik tüketimiyle daha çok enerji sağlayan kombi için çalışıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Teknik Eğitim Fakültesi´nde daha az elektrik tüketimiyle daha çok enerji sağlayan ısıtıcının, aynı sistemle kombiye uyarlanması için çalışma başlatıldı.

SDÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Küçükkömürler, daha önce gerçekleştirdikleri daha az elektrik tüketimiyle yüksek ısı sağlayan sistemi kombi üzerinde uygulamaya başladıklarını söyledi.

Tepki amaçlı çektikleri ´Kombi´ adlı klip çok konuşulacak.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Erzurum Atatürk Üniversitesi´nden 5 öğrenci doğalgaz faturasını proteto etmek için klip çekti.

Kış ayının gelmesiyle birlikte özellikle iç ve doğu kesimlerde sıcaklık eksi 30 derecelere kadar düşerken, soğuklardan etkilenmemek için evlerinde kombilerini kullanmak zorunda kalan vatandaşlar gelen kabarık faturalar nedeniyle büyük madi problemler yaşıyorlar.

TÜRK TESİSAT MÜHENDİSLERİ DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
01/01/2009 tarihinde Ankara´da elim bir doğalgaz faciası sonucu yedi genç evladımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Ankara doğalgaz kullanmaya başlayan ilk kentimiz olması nedeniyle, en acı tecrübeleri fazlasıyla yaşamak zorunda kalmış, geçen 19 yılda kaydedilen doğalgaz kazaları sonucunda 100 den fazla vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Doğalgaz, verimli kullanılabilen temiz bir yakıt olmasına rağmen, can kayıplarının hemen hemen tamamı yeterince çekmeyen bacaların geri tepmesi sonucu, atık gaz zehirlenmeleriyle gerçekleşmiştir.

Doğalgazı ekonomik kullanmak için?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Doğalgazı ekonomik kullanmak için evin kullanılmayan bölümlerindeki radyatörlerin kapatılması gerektiği belirtildi.

Üst üste yapılan zamlarla ekonomik yakıt olmaktan çıkan doğalgazı tasarruflu kullanmak daha çok önem kazandı. Toplamda yüzde 71´i bulan zamlar tüketicileri zor durumda bırakırken, Samsun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. de web sitesinde, doğalgazı ekonomik kullanmak için dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda vatandaşları bilgilendiriyor. Konutlardaki tüm ısı kaybının yüzde 15´inin pencere ve kapılardan olduğu, mevcut izolesiz kapı ve pencerelerin kenarlarındaki boşlukların pencere süngeriyle kaplanması gerektiği belirtilerek, Verimli kullanma oda konforu 19 derecedir. Oda termostatı olduğunda 1 derece düşer ve yakıt tüketiminde yüzde 6 tasarruf sağlanır. Bir günden fazla evden uzak kalınacaksa termostat kapatılmalıdır denildi.

Ankarada Kombinin bacaya bağlantı borusunun yıpranması 7 gençin sonu oldu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ankara’da yeni yılı kutlamak için bir araya gelen gençler, kombinin bacaya bağlantı borusunun yıpranması nedeniyle evin içine karbonmonoksit dolduğunu fark edemeyince yaşamlarını yitirdi. Başka bir daireden yapılan ‘sızıntı ihbarı’ üzerine gelen doğalgaz ekipleri ise açılmayan kapıya rağmen geri dönünce facia engellenemedi

Ankara’da yeni yılı kutlamak için Birlik Mahallesi’ndeki bir evde toplanan Bilkent Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencisi 7 genç, sızan doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybetti. Kombinin bacaya bağlantı borusunun aşırı yıpranması nedeniyle yanan gazın ters rüzgârla evin içine dolduğu tespit edildi.

KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Her yıl kış mevsimi gelmeden kombinize genel bakım yaptırmalısınız.
Kombi bakımı demek iyi bir performans, sorunsuz bir kış sezonu geçirmek demektir.
BAKIMLARDA NELER YAPILMALI
Cihazın Tozları Temizlenmeli.
Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli.
Tesisat Filitresi sökülüp temizlenmeli.
Brulör sökülüp yıkanmalı.
Meme gözeneklerindeki Tozlar temizlenmeli.
Ateşleme Elektrotları Zımparalanmalı
Prop gözleri Temizlenmeli.
Fan Motorundaki Fanın Tozları fırça ile temizlenmeli.
Genleşme tankındaki Hava oranı ölçülmeli. Gerekirse gaz basılmalı.....

Vatandaşın eli kombilerinin sıcaklık ayarını yükseltmeye bir türlü varmıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Doğalgaz fiyatı yüzde 50 düşecek ama...
Gazprom´un başkan yardımcısı Alexander Medvedev doğalgazda indirim müjdesi verdi. Ama bu neye yarar?
Medvedev´e göre şu anki fiyatı 500 dolara kadar çıkan doğalgaz, sadece birkaç ay içinde yüzde 40-50 oranında ucuzlayacak.

Kış yüzünü gösterdi, soğuk iliklerimize kadar işledi. Ancak doğalgaz fiyatları yılbaşından bu yana yüzde 73 zamlandığı için, vatandaşın eli kombilerinin sıcaklık ayarını yükseltmeye bir türlü varmıyor.

Bursagazın şanslı aboneleri Airfel kombi ve doğalgaz sobalarını teslim aldı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Bursagazın şanslı aboneleri Airfel kombi ve doğalgaz sobalarını teslim aldı. Bursagaz’ın tesisat dönüşümünü yaptıranlara her ay çekilişle Airfel kombi ve doğalgaz sobası armağan ettiği ve de geçtiğimiz ay sona eren “Tesisat Dönüşümü’nde Bursagaz’dan 250 Hediye” Kampanyası’nın Temmuz ayı talihlileri törenle kombilerini ve doğalgaz sobalarını teslim aldı.

Türk öğrencileri çok tasarruflu elektrikli kombi geliştirdi.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Türk öğrencilerden avantajlı kombi
Eskişehir Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri elektrikli kombi geliştirdi. Altı ay süren bir çalışma sonucu üretilen elektrikli kombi, doğalgazla çalışan kombilere göre yüzde 20 tasarruf sağlıyor.

9 bin watt´lık güce sahip ve 3 ayrı ısıtıcıyla çalışan kombi, yüzde 97 verimlilik sağlayan kombide enerji ve ısı kaybı olmuyor. Doğalgazın kullanım süresinde bir kısmı çiğ olarak bacadan dışarı atılırken, elektrikli kombide ise bu tarz bir kayıp yok ve suyu direkt ısıtıyor.

Son dönemde doğalgaza yapılan zamlar, ısıtma sektöründe enerji tasarruflu ve yoğuşmalı kombilere olan talebi artırdı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Türkiye’de yılda satılan 600 bin kombinin sadece yüzde 10’unu yoğuşmalı kombiler oluştururken, zamlar sonrasında bu oranın yükselmesi bekleniyor. Yoğuşmalı yani tasarruflu kombiler, dışarı atılan su buharının da ısıtmaya harcanması ilkesine dayanıyor ve klasik kombilere göre daha tasarruflu çalışıyor. Alman Bosch Termoteknoloji’nin Türkiye’deki temsilcisi ve Buderus, Daikin’in markalarının dağıtıcısı olan Isısan’ın Genel Müdürü Selman Tarmur, petrole devamlı zam geldiğini ve fiyatının inişli çıkışlı olmasının diğer yakıt türlerini de etkilediğini belirterek, doğalgaz fiyatındaki artışın tasarruflu olan yoğuşmalı kombilere talebi artıracağını söyledi.

Kış ayları yaklaşırken doğalgaz kullanımında hangisi avantajlı? Doğalgazda merkezi mi kombi mi?

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Kış ayları yaklaşırken doğalgaz kullanımında hangisi avantajlı? Uzmanlara göre, doğalgaz kullanımının her geçen gün yaygınlaştığı Türkiye´de, merkezi sistem kullanımı hem bina ömrüne hem de vatandaşın cebine katkı sağlıyor.

Makine Mühendisleri Odası Erzurum Şube Başkanı Abdulgafur Yeniay, yaptığı açıklamada, Türkiye´de son yıllarda doğalgaz kullanan illerin sayısında artış olduğunu belirterek, özellikle doğalgaz kullanımı ve denetimi konularında gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Yeniay, doğalgazın merkezi sistemle kullanımının önemine dikkat çekerek, Olası depremlerde merkezi sistemde doğal gaz kullanımı daha az hasar ve can kaybına neden olur dedi. Bireysel ısınmanın binanın ısı dengesini bozduğunu ifade eden Yeniay, şunları kaydetti:

Teknolojinin Türkçesi Vestel, Plus Kombi serisi ile sımsıcak bir kışa merhaba diyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Teknolojinin Türkçesi Vestel, Plus Kombi serisi ile sımsıcak bir kışa merhaba diyor. Su sıcaklığını istenen anda istenen seviyeye çıkaran ve böylelikle suyun ısınmasını bekleme derdinden kurtaran Vestel Plus Kombi, 14 ayrı emniyet sistemiyle de güvenliği en üst düzeye taşıyor.

Doğalgaz zammını unutturacak haber!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Doğalgaza yapılan son zamlarla ne yapacağını şaşıran vatandaşım imdadına Türk girişimciler yetişti.

Türk girişimcilerin icat edip ürettiği, suya göre daha erken ısınıp geç soğuyan ve sıcaklığı daha çabuk ileten ``Enerji Tasarruf Solüsyonu``nun kullanıldığı ısıtma sistemlerinin, faturalarda yaklaşık yüzde 35`lere varan düşüş sağladığı bildiriliyor.

Kombi Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Araştırmacı olunuz. Tüm firmaların kombi cihazları ile ilgili yetkililerden veya bayilerinden tatmin edici bilgiler alarak cihazları tanıyın.
Çevrenize, dost ve akrabalarınıza, kısaca kombi cihazı kullanan tanıdıklarınıza sorunuz. Şikayet ve övgülerine dikkat ediniz.
Kombi almaya karar verdiğinizde firmaların satış sonrası hizmetlerini araştırınız. Unutmayınız ki servis ve yedek parça hizmeti olmayan hiçbir mamulden memnun olamazsınız. Firmaların cihazları için verdikleri garanti ve sigortalarını inceleyiniz.
Cihazların emniyet sistemlerini mutlaka inceleyiniz. Yıllarca iç içe yaşayacağınız bu cihazların uzun yıllar problemsiz çalışacak emniyet sistemleriyle donatılmış olmasına dikkat ediniz.
İlk yatırımı değil, kullandıkça ekonomik olacak, yakıtta en cimri en tasarruflu cihazı seçiniz.
En kaliteli malzeme kullanılmış, en uzun ömürlü, ömür garantisi en yüksek, sizi içi ve dışıyla tatmin eden cihazı seçiniz.

Zam geldi tasarruflu kombi talebi patladı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Son dönemde doğalgaza yapılan zamlar, ısıtma sektöründe enerji tasarruflu ve yoğuşmalı kombilere olan talebi artırdı. 600 bin kombinin sadece yüzde 10`unu yoğuşmalı kombiler oluştururken, zamlar sonrasında...

Türkiye`de yılda satılan 600 bin kombinin sadece yüzde 10`unu yoğuşmalı kombiler oluştururken, zamlar sonrasında bu oranın yükselmesi bekleniyor. Yoğuşmalı yani tasarruflu kombiler, dışarı atılan su buharının da ısıtmaya harcanması ilkesine dayanıyor ve klasik kombilere göre daha tasarruflu çalışıyor.

Hem cebinizi hem hayatınızı ilgilendirir

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Kış mevsimi artık kapıya dayandı. İGDAŞ Genel Müdürü Levent Tüfekçi, doğalgaz kullananların hem cüzdanlarını hem hayatlarını ilgilendiren bir dizi önemli uyarıda bulundu.

İGDAŞ Genel Müdürü K. Levent Tüfekçi İstanbuldaki tüm doğalgaz abonelerine seslenerek, kış aylarına yaklaştığımız bu günlerde kombilerin ve bacaların mutlaka bakımdan geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Bakımsız kombi cepleri yakıyor

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Tüketimi gittikçe artan doğalgaz harcamaları aile bütçesinde özellikle kış aylarında önemli oran teşkil ediyor. Kombilerin yılda bir kez bakımdan geçirilmesini öneren Baykan Kombi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kan, alınacak basit tedbirlerle faturanın yüzde 20 düşürülebileceğini belirtti

Isınmanın ekonomik yolları

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Kış aylarına yaklaştığımız ve ısınma ihtiyacımızın giderek arttığı şu günlerde ısınmanın ekonomik yolları da kafamızı kurcalayan sorulardan biri haline gelmeye başladı.

DOĞALGAZ ZAMMINA İPTAL DAVASI

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Tüketici Hakları Derneği, Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası ve Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi, 1 Ağustos´ta yürürlüğe giren yüzde 16.88 oranındaki doğal gaz zammının iptali için Danıştay’da dava açtı.
3 birlik adına açıklama yapan Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, Danıştay binasının önünde yaptığı açıklamada, THD, ESM ve KİGEM olarak 1 Ağustos’ta yürürlüğe konulan yüzde 16,88 oranındaki doğal gaz zammı ile zammı otomatiğe bağlayan kararın iptali için dava açtıklarını söyledi.

İRAN´LA DOĞALGAZ İMZASI BAŞKA BAHARA

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın ziyareti öncesinde enerji alanında kritik gelişmeler yaşanıyor. İran’dan kaynaklanan pürüzler nedeniyle, doğalgaz alanındaki işbirliği anlaşmasından vazgeçilmiş görünüyor.

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın Türkiye ziyareti için hazırlıklar son aşamaya getirildi. Geçtiğimiz hafta iki tarafın yaptığı hazırlıklar çerçevesinde enerjide kritik öneme sahip anlaşmalardan birine imza atılacağı açıklanmıştı.

Bakımsız kombi cebinizi yakıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
DOĞALGAZLA 1986 yılında tanışan Türkiye’de 50 il konforlu ısınmaya geçerken konut ve işyeri aboneleri 6 milyonu aştı. Tüketim 30 milyar metreküpü buldu.

Doğalgaz harcamaları aile bütçesinde özellikle kış aylarında önemli oran teşkil ediyor. Yaz aylarında mutfak ve sıcak su için kullanıldığında 15-20 YTL’yi bulan fatura, kışın 150-300 YTL arasına yükseliyor.

Doğalgazdaki artış kombi pazarına yaradı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Doğalgaz kullanımındaki artış ile kombi ve klima pazarındaki büyüme İtalyan kombi üreticisi Ferroli´ye de Türkiye´ye getirdi. Ferroli İtalya´daki radyatör üretiminin tamamını Türkiye´ye taşıdı. Doğalgaz kullanımındaki artış ile kombi ve klima pazarındaki büyüme İtalyan kombi üreticisi Ferroli´ye de Türkiye´ye getirdi. Ferroli İtalya´daki radyatör üretiminin tamamını Türkiye´ye taşırken bir diğer İtalyan Riello da Sanko ile işbirliğine gitti.

Ekonomik Doğalgaz Kullanımı (İGDAŞ´IN KATKILARIYLA )

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Bilindiği gibi binalar; pencereler, dış duvarlar, merdiven, ev duvarları, tavanlar, ısıtılmayan hacimler üzerindeki döşemeler, zemine oturan döşemeler ve açık geçitler üzerindeki döşemelerden ısı kaybetmekte ve bu yüzden binaların yakıt faturası yüksek gelmektedir. Alınacak ısı yalıtımı önlemleriyle halen tüketilen yakıt miktarından Almanya´daki gibi yüzde 50, Amerika´daki gibi yüzde 60, İsveç´teki gibi yüzde 73 tasarruf yapmak mümkün olabilecektir. Nasıl ki bir cihaz alırken satıcıdan cihaz ile ilgili “Garanti ve Kalite Belgesi” isteniyorsa, artık İstanbullular bir bina alırken veya kiralarken o binada ısı yalıtımı projesinin uygulanıp uygulanmadığını ve yıllık yakıt tüketimini soracak ve yakıt tüketimi az binaları tercih edeceklerdir.

Kombi Satın Almadan Önce

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
KOMBİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ
Kombi nedir?
Konutun hem ısıtma hem de sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Bu nedenle kısaca Kombi (İngilizcede Combined/Birleşik) olarak adlandırılır.

Kombiciler Türkiye´ye Yatırımda Sıraya Girdi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Doğalgaz kullanımındaki artış ile kombi ve klima pazarındaki büyüme İtalyan kombi üreticisi Ferroli´ye de Türkiye´ye getirdi. Ferroli İtalya´daki radyatör üretiminin tamamını Türkiye´ye taşırken bir diğer İtalyan Riello da Sanko ile işbirliğine gitti.

Avrupa´da artan maliyetler, azalan kar marjları, ucuz Çin ürünlerinin yarattığı pazar kaybı, dünyanın önde gelen ısıtma sistemleri ve klima üreticilerini Türkiye´ye yöneltti.
 Kombi Nedir?
 Kombi Seçimi Esnasında Göz Önünde Bulundurulacak Önemli Noktalar.
 Bacalı Tip Kombiler
 Hermetik Tip Kombiler
 Yoğuşmalı Kombi Nedir?
 Yoğuşmalı Kombi Seçimi
 Kombi Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
 Kombi ve Radyatörler ile ilgili teknik bilgiler
 Kombi Arızalarında Yapılan İşlemler
 Kombileri oluşturan parçalar
 Duvar Tipi Kombi Cihazlarının Avantajları dezavantajlar.
 Doğalgaz Cihazlarının Verimli Kullanılması için Öneriler
 Hermetik/Bacalı Kombi arasındaki fark nedir?
 Mekanıma uygun kombi kapasitesini nasıl belirleyebilirim?
 Airfel’den kombi fiyatlarını öğrenebilir miyim?
 Kombi ilk çalıştırma kim tarafından yapılıyor, ben çalıştırabilir miyim?
 Kombi bakımı ücretli midir?
 Kombi montajı ücretli mi?
 Baca bağlantısı nasıl yapılmalıdır, ideal koşullar nelerdir?
 Kombi atık gaz borusu kaç metre olmalı?
 Kombime ne kadarlık radyatör taktırabilirim?
 Kombimi en ekonomik nasıl kullanabilirim?
 Kombinin saatte tükettiği gaz miktarı nedir?
 Kombimin basınç ayarı kaçta olmalı?
 Kombi eşanjörünüz neden yapılıyor, bakır mı, çelik mi?
 Oda termostatı ne işe yarıyor?
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 729 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS